Ako vzniklo SME sťahovanie?

16.05.2022

Každý človek, ktorý sa niekedy sťahoval vie, že to nie je jednoduché. Niekedy sa ľudia potrebujú vysťahovať v krátkom čase, preto zorganizovať a zbaliť veci je niekedy stresujúce a vyčerpávajúce. Do toho prichádza ešte jedna dôležitá otázka, ako si poradiť so všetkým tým nábytkom, skriňami, spotrebičmi, krabicami.. 

Jednoduchý začiatok..
Jednoduchý začiatok..

... Alebo ak sa ešte nachádza v domácnosti tažký klavír? Človek pri sťahovaní jednoducho potrebuje pomoc iných. A tu vznikla naša iniciatíva - pomáhať luďom pri sťahovaní. Za zmienku ešte stojí, že sám som sa sťahoval pred x rokmi so svojou rodinou z bytu zo 7. poschodia s pomocou pár kamarátov a nečakal som, že pôjdem toľko krát po schodoch a že niekoľko krát sa otočíme s dodávkou..vôbec to teda nebola sranda, no pri ďalšom sťahovaní by som už určite zavolal nejakú sťahovaciu službu - ktorú asi ? :):) ..


Niekedy v máji 2022 keď bola nafta ešte lacná prišla myšlienka založiť sťahovaciu službu..

Keďže som nemal žiadnu dodávku, musel som urobiť rozhodnutie - predať náš obytný príves. ˇŽena síce nebola nadšená, ale za karavan sme si kúpili dodávku a sľúbil som, že sa o karavan znova v budúcnosti postarám ( ešte stále sa naň čaká:) ) .. 

Začínali sme s jednou dodávkou a hádzáním letákov do schránok, do toho nejaká reklama na internete, no okrem toho pomaly pribúdala aj webstránka. Na prvých pracovníkov spomínam v dobrom - každý z nás mal nejaké skúsenosti so sťahovaním. Keďže naše začiatky boli v lete, kedy sa dosť ludí sťahuje (nie len na dovolenky), bol som rád, že práce stále pribúdalo. Od začiatku som využíval všetky moje schopnosti a skúsenosti, aby sme boli spoľahliví a precízni.

Prišiel čas zanechať všetko ostatné a venovať sa rastu
malej rodinnej firmy.

Uvedomil som si, že pracovníci ktorí spolu sťahujú, musia byť vždy tímovo zohratí a o to sa usilujem dodnes, pretože pri tímovej práci ide všetko jednoducho, rýchlo a bezpečne.

Bolo potrebné zabezpečiť sťahovacie pásy, rudle, vozíky a mnoho ďalšieho vybavenia, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou pri sťahovaní. Všetko išlo celkom dobre a prichádzali požiadavky na stále väčšie a väčšie sťahovania, ktoré sme kapacitne nemohli zvládať a tak sme museli prijať ďalšie vozidlo, do ktorého sa zmestí viac nábytku a prepravovaného tovaru. 

Samozrejme keď už dodávka, tak aj s hydraulickým čelom, aby sme si uľahčili kopec zdvíhania ťažkých vecí ako napríklad trezor či klavír.

Takto sme postupne rozširovali náš vozový park a tiež aj najdôležitejšiu súčasť  -  šikovných a zodpovedných pracovníkov. Do dnes sme presťahovali a prepravili niekoľko stoviek spokojných zákazníkov a verím, že mnohým zákazníkom ešte do budúcna pomôžeme. Sme predsa rodinná firma a uvedomujem si, že časy z hľadiska financií nie sú veľmi ľahké, a preto sa snažíme udržiavať naše profesionálne služby za najnižšie ceny. 

No a prečo názov SME? Netýka sa to známeho denníka. Sú to len iniciály našej rodinky.

Na začiatku sme poskytovali sťahovanie v Banskej Bystrici, vo Zvolene a v Krupine. Dnes pokrývame celý Banskobystrický kraj a samozrejme sťahujeme aj celé Slovensko. Venujeme sa aj autodoprave, a preto dokážeme presťahovať alebo prepraviť  váš majetok aj medzinárodne.

Vaše sťahovanie je v dobrých rukách :)
Vaše sťahovanie je v dobrých rukách :)

Dnes môžem povedať, že sťahovanie nie je náročné len pre človeka, ktorý sa sťahuje, ale aj pre pracovníkov, ktorí si zaslúžia povšimnuťie za silu, ktorú do svojej práce vložili.. Ťažké bremená a nábytok, ktorý dokáže potrápiť nejedného chlapa ukazuje nato, že sťahovanie je naozaj pomoc. 


Na záver chcem poďakovať Bohu, že dáva zmysel všetkému čo robíme, rodinke, pracovníkom, partnerom a v neposlednom rade zákazníkom, ktorí nám dôverujú a zverujú svoje sťahovanie do správnych rúk.

Ďakujeme :)

... a odchádzame do nového domova.